Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg žáření při odběru vyajček pro IFV 03.09.2012 10:42:23
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak ovlivnuje RTG zaření během stimulací zraní ženských oocytu. Byla jsem přítomná na RTG záření zápěstí synovce ve 31.8.2012 budu na odběr vajíček 5.září. Chtěla bych vědet jak by ovlivněl rentgenové záření zraní folikuly i na oplodnění i případě na IFV? Děkují za odpověd.
(Vložil(a): Segi Damdinragchaa)
Dávka záření, kterou jste obdržela při vyšetření zápěstí malého dítěte je zcela zanedbatelná.
Případné rozptýlené záření uvolněné z rentgenky je velmi nízké.
Nemůže nijak ovlivnit zrání folikulů, oocytu a tak mít negativní vliv na oplodnění.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)