Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 17.08.2012 05:17:33
Dobrý den,
prvně chci moc poděkovat za trpělivost s námi nastávajicími maminkami, které podstoupily RTG v době těhotenství a z neznalosti máme obavy.
A prosím o vysvětlení: byla jsem také 2x snímkovaná jednou bez ochranné vesty a jednou s ochrannou vestou v těhotenství 5+2tt jednalo se o tzv. TRN Rengen plic - údajně je šetrnější než klasický RTG. Je na místě obava z poškození plodu? A je tento RTG opravdu šetrnější? Moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Romana Macková)
Váš dotaz je stejný, jako řada předcházejících. Riziko je i ve vašem případě zanedbatelné. Moderní rtg jsou opravdu šetrnější z hlediska velikosti dávky. Více si můžete nastudovat v článku v rubrice radiační ochrany, Zajímavosti z praxe radiační ochrany.
(Za SÚJB: sujb)