Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 19.06.2012 18:55:08
dobrý den,
6.6. jsem byla na gyn. a paní doktorka mi dělala krevní test na těhotenství, bylo negativ. 14.6.2012 jsem byla na RTG střev (kvůli průchodnosti a správné funkci střev) a neměla jsem žádnou ochranu na vaječníky a břicho (zástěru apod.) Den nato (15.6.2012) mi gynekolog sdělil, že jsem těhotná. Dělal mi další krevní test na těhotenství- bylo pozitiv. Sice nevím v jakém stádiu těhotensvtí jsem, ale bojím se, co ten RTG udělá s plodem. Je možné, že bude mít nějaký vliv nebo riziko není žádné, děkuji Jitka
(Vložil(a): Jitka D.)
Při vykrytí dělohy a vaječníků by byla zakryta zároveň část střev, rtg by tedy nebyl diagnosticky použitelný. V rané fázi těhotenství ozářený zárodek buď zanikne (při ozáření vysokými dávkami v Gy) nebo (a to je případ většiny diagnostických rtg výkonů, kdy je rozsah dávek v jednotkách až desítkách mGy, resp. mSv) vývoj pokračuje bez dalších důsledků.
(Za SÚJB: sujb)