Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 21.10.2011 09:42:47
Dobrý den, nechci otravovat, ale pro klid duše Vás prosím.Pracuji jako anesteziolog na operačních sálech používame C-rameno mobilní, vždy jsem nosila ochranou věstu, pokuď to bylo možné v pokoji kde se dělalo RTG jsem se nezdržovala. Počas období kdy jsem otěhotněla jsme dělali repozici předloktí a ostesynt.kyčle.Má pozice je být u hlavy pacienta v obou případech.Poslední menstruaci jsem mněla 15.9.2011, poslední exozice byla 17.10.2011.Četla jsem všechny predošlé články a předpokládam, že riziko by bylo minimální.Stačí mi krátka odpověď.Je mi 33 a je to mé první dítě.Ďekuji
(Vložil(a): Dávidová Daniela)
Pokud jste byla přítomna na operačním sále, kde se reponovalo předloktí a prováděla osteosyntéza kyčle po skiaskopickou kontrolou, používala jste ochrannou stínící vestu (ta chrání oblast dělohy), byla dávka na zárodek, který je chráněn svalovinou dělohy zcela zanedbatelná.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)