Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rentgen v těhotenství 08.07.2011 17:11:56
Dobrý den,asi ve druhém týdnu těhotenství mi udělali rentgen prstu na ruce, bohužel bez ochranných pomůcek.Dělali mi dva snímky,jedna dávka záření byla 0.033 a druhá 0.032.Může mít tato hodnota negativní dopad na plod?Jeden gynekolog tvrdí, že zde není riziko, druhý by doporučil interupci. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Eva Lus)
Riziko zde opravdu není. V tomto stadiu těhotenství je pravděpodobnost projevu genetických účinků ionizujícího záření zanedbatelná.
(Za SÚJB: sujb)