Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 18.05.2011 05:33:28
Dobrý den, chci se zeptat, byla jsem 3.5.2011 na rtg páteře, kdy mi 4X byl proveden snímek přímo na břicho. Pravděpodobně jsem těhotná. Poslední menstruace byla 14.4.2011.Včera jsem byla u lékaře, kde těhotenství ještě uplně nepotvrdil. Dle těhotenských testů-velmi slabě pozitivní. Chci se zeptat, jak by to mohlo poškodit vývoj plodu, děkuji za odpověď M.S.
(Vložil(a): Anonym)
O využívání zdrojů ionizujícího záření v medicíně jsme zveřejnili článek v rubrice radiační ochrana. Najdete v něm také informace o vlivu rtg na embryo. V tomto stadiu je zanedbatelný.
(Za SÚJB: sujb)