Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 17.09.2010 14:37:37
Dobrý den,
10DC jsem byla na RTG páteře (krční a hrudní, 3 snímky, ochrana pohlavních orgánů nebyla, rtg bylo provedeno ve stoje, akorát jsem před sebou měla nějakou desku bílou, která byla asi kvůli tomu, aby záření působilo na tu čáat, kterou mělo),
24DC USG kyčlí,
36DC píchnut agolutin (dle sona to nevypadalo na těhotenství)
37DC RTG ruky - asi 10 den po oplodnění (2 snímky, dostala jsem nějakou bílou desku na pohl.org.) A za týden mi vyšel pozitivní těhotenský test.
Nemohlo to rtg páteře mít vliv na stav vajíčka ve vaječníku? A to rtg ruky již v těhotenství na zárodek? Jaké vady to rtg v tak časném stádiu těhotenství může případně způsobit? To rtg bylo provedeno na pracovišti, které je velmi staré, tak doufám, že to také nemá negativní vliv!? Předem vám děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Na vaši otázku naleznete odpověď v našem článku "Používání rentgenů - lékařské ozáření" v sekci radiační ochrany.
(Za SÚJB: sujb)