Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 20.03.2010 23:39:24
Dobrý den, včera jsem spadla a byla jsem na rtg kotníku - dva snímky. Vůbec jsem si neuvědomila, že bych mohla být těhotná a teď mi vyšel pozitivní test.Druhá čárka je slabá,proto nevím,jestli z roho mohu usuzovat, že jsem na začátku těhotenství (menstruaci jsem neměla pravidelnou). Ale podle výpočtu ovulace bych měla být těhotná max.4 týdny.Teď mám obavy, aby mou vinou nebyly u plodu nějaké následky. Mockrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Jistě jste si přečetla všechny předcházející odpovědi na podobné dotazy. Nelze než zopakovat, že pro zárodek (zygotu) v tomto stadiu vývoje je riziko pozdějších malformací v důsledku ozáření nejmenší. Nicméně doporučujeme při dalších vyšetřeních vždy informovat lékaře.
(Za SÚJB: sujb)