Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 24.08.2009 16:31:48
Dobrý den.Moc Vás prosím o Váš názor.30.7 2009 jsem měla úraz a zlomila jsem si první bederní obratel.Podstoupila jsem rtg kostrče a páteře.31.7 2009 jsem prodělala CT zaměřené přímo na tento obratel a 3.8 ještě jeden rtg pro kontrolu obratle a ještě jeden na krční páteř.Den před úrazem jsme se s manželem pokoušeli o potomka a jsem těhotná.Je to asi 3 týden,takže se těhotenství ještě nedá přesně určit na den.Můj dotaz samozřejmě směřuje k míře poškození plodu při takvémto opakovaném ozařování.Děkuji
(Vložil(a): M.Boudná)
Jistě jste si přečetla všechny předcházející odpovědi na podobné dotazy. Nelze než zopakovat, že pro zárodek (zygotu) v tomto stadiu vývoje je riziko pozdějších malformací v důsledku ozáření nejmenší. Nicméně doporučujeme při dalších vyšetřeních vždy informovat lékaře.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)