Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 09.04.2023 20:33:59
Dobrý den, měla jsem ve 14tt nehodu a zlomila si ruku. Bohužel zlomenina byla komplikovaná tak jsem musela na operaci. Od té doby chodím každý měsíc na RTG skrz kontrolu zda se zlomenina nepohla atd. Už jsem jich absolvovala 5. Jsem pokaždé krytá vestou a bylo mi i řečeno že paprsek jde jen do ruky která ja vysoko takže do břicha k miminku by jít nic nemělo ale přece jen už těch RTG mám za sebou tolik že už mám strach zda to nevadí. Jsem už ve 23tt. Teď mám jít na další RTG a chci doktorovi říct že už na další nejdu. Jen se bojím jestli už to nemohlo k miminku nějak prostoupit. Jaký máte na to názor? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

pokud jste krytá vestou, ozáření při rtg ruky miminko neohrozí.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)