Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 17.12.2022 08:59:31
Dobrý den, poslední menstruaci jsem měla dne 15.11. a 13.12 jsem byla s dcerou na RTG plic, kde jsem stála při RTG přímo vedle ní-měla jsem na sobě vesto ale stála jsem bokem k RTG kde část těla pokryta nebyla. Ptali se mě jestli nejsem těhotná a já řekla že ne, ale teď jsem zjistila že těhotná jsem, může mít tato přítomnost u RTG nějaký negativní vliv na miminko.
Případně kdy má RTG negativní vliv na miminko? Čemu se vyhnout? děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost u snímku dcery při RTG plic nebude mít negativní vliv na miminko.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)