Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 24.10.2022 21:07:06
Dobry den. Mam takovy dotaz. Pracuji jako zubní asistentka, s manželem plánujeme těhotenství. Každý den dělám IO+OPG. Take naše ordinace se nachází přímo naproti OPG přístroji, ale dělí nás dvě stěny (bohužel bez olověného prekryti). Když dělám rentgen, vždy odcházím z ordinace za dveře. Hrozí dítěti v prvním trimestru nějaké nebezpečí? A je možné v tomto období pracovat v blízkosti rentgenu? Možná existují nějaké možnosti ochrany.
(Vložil(a): Anonim)
Dobrý den,

O miminko se nemusíte obávat. S ohledem na charakter Vaší práce, pokud budete pracovat jako doposud, dodržovat principy radiační ochrany (odstup,….), budou legislativní podmínky na Vašem pracovišti dodrženy i pro těhotné ženy. Podle § 64 odst. 3 Atomového zákona těhotné ženy pokračovat v práci v riziku ionizujícího záření mohou, ale pracovní podmínky jim musí být upraveny tak, aby od doby, kdy těhotenství oznámí, nepřekročila dávka na plod 1 mSv, a to po dobu trvání těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)