Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 06.10.2022 17:27:16
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Z důvodu komplikovanější extrakce zubu, bych měla před vytržením absolvovat CT hlavy/zubů. Ráda bych tento zákrok podstoupila, protože zub začíná zlobit, nyní jsem v 8tt, CT i zákrok by se zřejmě uskutečnili až v druhém trimestru. Je pro mne a plod CT v tomto období od 12tého týdne bezpečné, za předpokladu použití ochranné olov. vesty? Mockrát děkuji za odpověď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
Nemusíte mít obavy, vyšetření absolvovat můžete. Jedná se o vyšetření hlavy/zubů, plod tak nebude v přímém svazku, dávka na něj bude zcela zanedbatelná a jeho vývoj ani průběh těhotenství tak nemůže nijak ovlivnit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)