Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: RTG a CT v těhotenství 01.10.2022 07:40:03
Dobrý den, v 5tt jsem absolvovala scintigrafii plic, látky byly připravené s ohledem na můj stav, do žíly jsem dostala malé množství kontrastní látky a pak pod gama kamerou jsem vdechovala krypton... Bylo mi ujištěno, že plod to nemůže ohrozit, ale doma ať se od 2-letého syna separuji (ten den u něj nespat, nemazlit)
99mTc-makrosalb inj. -100. 00MBq, krypton plyn 81m, plicní perfuse a ventilace...

Opravdu toto ozáření nemůže mít vliv na plod v 5/6tt? Jsem z toho nervózní, moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

pokud podmínky plicní scintigrafie zohledňovaly těhotenství, nemusíte se obávat negativního vlivu ozáření na zárodek.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)