Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 17.05.2022 10:28:51
Dobrý den,
30.4. 2022 jsem byla se synem (11 měsíců) objednaná na DMSA vyšetření kvůli kontrole funkčnosti ledvin. Hned na recepci jsem oznámila, že mohu být 2-3 týdny těhotná. U výkonu mě vystřídala švagrová a dalších 12 hodin jsem se podle rad personálu k synovi nepřibližovala a nechovala ho. Přesto na mě jedna sestra křičela, že jsem nezodpovědná a mohu potratit kvůli kontaktu s jinými pacienty po ozáření a z důvodu návštěvy celé budovy. Je třeba se, prosím, opravdu obávat možnosti nějakého nebezpečí pro miminko. Těhotenství potvrzeno a čekám na kontrolu na gynekologii. Děkuji Tereza C.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se obávat, z Vaší přítomnosti při vyšetření syna miminku nebezpečí nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)