Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT v těhotenství 05.05.2022 14:22:00
Dobrý deň! Chcela by som vás poprosiť o vyjadrenie a zhodnotenie rizika vývoja plodu v prípade CT vyšetrenia hlavy bez použitia kontrastnej látky. O tehotenstve som nevedela, brucho som teda zakryte nemala. Dozvedela som sa, že som tehotná 4 dni po realizovanom CT. Predpoklad je, že išlo cca o 4. týždeň tehotenstva v čase CT vyšetrenia. Na CT pracovisku som si vyžiadala uvedenie dávky žiarenia (pre gynekológa): Mozog- Scan 2, KV 120, mAs/ref 207/273, CTDIvol 31.43, DLP 549. Ďakujem za odpoveď!
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, Vaše CT vyšetření plod nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)