Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 06.04.2022 19:27:18
Dobrý den, jsem momentálně v lázních Jáchymov a mám obavy, že bych mohla být těhotná. Mám za sebou ke dnešku 7 radonových koupelí. Jaká je šance ohrožení plodu? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z "radonu" se realizuje převážně v plicích matky, zárodek 7 absolvovanými radonovými koupelemi ohrožen není.
Nicméně pokud je nám známo, léčebné lázeňské metody obecně, tedy i radonové koupele, se v těhotenství nedoporučují. Kontaktujte lékaře Léčebných lázní Jáchymov a poraďte se s ním.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)