Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: RTG a CT v těhotenství 11.03.2022 17:15:06
Dobrý den, v 8tt jsem byla na rtg levého lokte. Může mít rgt záření negativní dopad na miminko? Dočetla jsem se, že je první trimestr velmi rizikový. Předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, dávka záření z rentgenu lokte je nízká, nemůže mít negativní dopad na miminko. Navíc v tomto případě je plod mimo přímý svazek záření.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)