Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 27.01.2022 14:36:23
Dobrý den, chci se zeptat, zda je bezpečné provádět těhotné ženě rentgen. Případně v jakém období gravidity je to bezpečné?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

V naprosté většině případů to bezpečné je, a to bez ohledu na období gravidity. U vysokodávkových vyšetření v oblasti pánve a břicha je třeba důsledně zvážit indikaci vyšetření a při tom je potřeba také zohlednit případné riziko, pokud by rentgenové vyšetření provedeno nebylo. Toto nejlépe posoudí radiologické pracoviště.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)