Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG na počátku těhotenství 13.10.2021 22:14:28
Dobrý den, zlomila jsem si 5.nártní kost na levé noze. Rentgen mi dělali 26.9. (2 snímky) a 5.10. kontrolní rentgen (také 2 snímky). Při prvním jsem ochrannou zástěru neměla, při druhém kontrolním jsem ji měla. 12.10. jsem zjistila, že mám pozitivní těhotenský test. První den poslední menstruace jsem měla 12.9. Chci se zeptat, zda rentgenování nártu může negativně ovlivnit toto rané stádium těhotenství, o kterém jsem v té době nevěděla. Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgenování nártu v žádném případě nemůže negativně ovlivnit rané stádium těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)