Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Re: RTG a CT v těhotenství 03.09.2021 11:12:29
Dobrý den,
kolik tedy mohu udělat denně RTG a CT snímků, aby nebyl překročen limit 1 mSv a nebyl ohrožen plod? Nemám představu, co pojme 1 mSv, tedy celková možná dávka v těhotenství. Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

tento odhad (prováděný počet snímků a jejich dávek) by měl provést Váš zaměstnavatel, pro kterého by to měla změřit firma, která pro rentgeny prováděla tzv. přejímací zkoušku a zkoušku dlouhodobé stability.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)