Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 20.08.2021 12:09:40
Dobrý den,
mám velkou prosbu, dne 16.8. jsem byla na RTG páteře a pravé kyčle. Žádnou ochrannou vestu jsem neměla. Předtím jsem si provedla těhotenský test, který byl negativní...
Dne 19.8.2021 jsem si udělala další test, který je již pozitivní, takže pravděpodobně jsem asi již byla těhotná i v den RTG.
poslední menstruace mi skončila cca 23.7.2021.
Můžete mi prosím napsat, jaká jsou v tomto případě rizika?
Předem velice děkuji za odpověď

Lucie J.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v takto časné fázi je riziko pro zárodek minimální.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)