Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 19.08.2021 08:25:08
Dobrý den,
pracuji jako sestra ve stomatologickém RTG. Denně udělám cca 20-30 OPG a zhruba 3 CBCT. Včera dne 18.8.21 po návštěvě gynekologie, mi bylo oznámeno, že jsem těhotná 5+5 (měsíc) jsem na začátku těhotenství, chci se zeptat, zda plod může být už ohrožen. Popřípadě jak to řešit v zaměstnání? Pozn. Při zhotovování RTG, se schovávám za ocelovou zeď.

Předem děkuji za odpověď Petra
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zaměstnavateli těhotenství oznamte. Zaměstnavatel je, jako držitel povolení dle § 64 odst. 3 atomového zákona č. 263/2016 Sb., povinen upravit podmínky práce k omezení ozáření plodu tak, aby součet efektivních dávek ze zevního ozáření alespoň po zbývající dobu těhotenství nepřekročil 1 mSv.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)