Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 05.08.2021 11:23:58
Dobrý den, jsou to dva dny, co mám zpoždění MS. Přesně před dvěmi dny jsem absolvovala rentgen z důvodu veliké bolesti zad. Jeden snímek z boku, druhý snímek zepředu, přímo zaměřený na spodní část břicha. Když zjistím, že jsem opravdu těhotná, je to veliké riziko pro "plod"? Přeci jen rentgen byl mířen přímo na podbřišek zepředu. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

z provedeného vyšetření případnému zárodku riziko nehrozí.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)