Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 20.07.2021 20:08:20
Dobrý den, dvouletý syn měl úraz hlavy na hřišti. Byli jsme na pohotovosti, kde nás poslali na rtg, bohužel jsem ve strachu o syna zapomněla na své těhotenství (20tt). Synovi udělali 2 snímky hlavy, zatímco já ho držela. Rtg záření nebylo zaměřeno přímo na mě, ale přesto mám obavu, zda existuje riziko ohrožení plodu, když jsem byla vystavena záření. Moc děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemějte obavy, plod nebyl nijak ohrožen.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)