Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Panoramatický a kefalometrický snímek v těhotenství 16.07.2021 09:18:53
Dobrý den, v naši ordinaci zhotovujeme panoramatické a kefalometrické snímky hlavy. Je možné tyto snímky provádět těhotným pacientkam ? Existuje nejaký zákon, ktery tuto záležitost upravuje abych mohla to vystavit v ordinaci ? Děkují Vám za ochotu, a s pozdravem,
(Vložil(a): Anonym)
Doby den,

připravuji se tzv. NRS pro zubní snimkovani, kde bude toto specifikovano. Není nikde uvedeno, že by v těhotenství byly rtg snímky absolutní kontraindikace.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)