Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 21.05.2021 10:01:59
Dobry den, chcela by som sa spýtať či koze intraorálne RTG vyšetrenie u zubára nejakým spôsobom poškodiť plod v 3tt tehotenstva. O tehotenstve som v danom čase ešte nevedela a bolo mi vykonaných viac cca 8snimkov, s prístrojom pri ktorom sa vkladá do úst ten čierny čip na ktorý sa zakusne alebo ako by som to nazvala, neviem odborný názov. Mohlo toto vyšetrenie poškodiť plod a mohli by byt nejaké trvale následky? Ist radšej na interupciu? Mala som na sebe ten oloveny ochranný golier.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

intraorální vyšetření nemůže poškodit plod, žádné trvalé následky nevzniknou, interupce je neopodstatněná, nesmyslná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)