Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 23.04.2021 15:05:16
Dobry den,
pravdepodobne na prelomu 3./4. tydne jsem s mladsim dvouletym ditetem absolvovala RTG hlavy k vylouceni urazu hlavy po padu z vysky. V te dobe jsem nevedela o tehotenstvi. Na dotaz o tehotenstvi jsem tedy odpovedela,ze zamitave odpovedela, ze bych nemela byt tehotna. Dostala jsem zasteru, behem dvou snimku jsem diteti drzela hlavu obema rukama. Hrozi nejake riziko pro miminko? Dekuji za odpoved.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při rtg vyšetření hlavy dítěte nepředstavuje žádné riziko pro miminko. Ochranná zástěra odchytila i to málo, co nazýváme neužitečné záření, nemějte obavy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)