Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 16.02.2021 09:26:22
Dobrý den,

mohu se zeptat zda hrozí nějaké riziko při práci se skenovacím elektronovým mikroskopem v době těhotenství? Při ozáření vzorku elektronovým svazkem vzniká RTG záření, ale nevím jak moc je toto záření odstíněno a jaké je riziko ozáření.

Předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

podmínky práce, nyní v souvislosti s Vaším těhotenstvím, musí určit zaměstnavatel. Z vašeho dotazu není zřejmé zda se jedná o pracoviště, kde je ionizující záření jako rizikový faktor pracovních podmínek (byť, jak spávně píšete, při skenování vzniká dopadem urychlených elektronů na vzorek rentgenové záření nízké intenzity).

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)