Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 18.11.2020 20:13:21
Dobrý den, minulý týden 12.11. jsem byla na RTG hrudní páteře (2 snímky - přímý a z boku, bez ochraných pomůcek). Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. Test jsem si dělala i před týdnem, ale byl negativní. Poslední menstruaci jsem měla 16.10. datum početí v rozmezí 24 - 28.10. Chtěla bych Vás požádat o názor k míře rizika poškození embrya resp. na indikaci k přerušení těhotenství. Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Vítová
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

obdržela jste velmi nízkou dávku, která pro zárodek není riziková. Rozhodně není na místě uvažovat o indikaci k přerušení těhotenství z důvodu provedených snímků hrudní páteře.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)