Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 09.11.2020 13:38:37
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Kamarádka těhotná od 1.10.2019.
14.10.2019 byla na CT vyšetření LS páteře. Tvrdí, že se jí nikdo nezeptal na těhotenství ( ani podpis).
Nyní 4.6.2020 se jí narodila holčička s podezřením na Loeys- Dietzův nebo Marfanův syndrom (ještě nedořešeno na genetice), ale jeden ze syndromů to bude určitě. Podotýkám, že mají o rok starší dceru zcela zdravou.
Můj dotaz zní - je zde možnost vzniku těchto syndromů v důsledku CT vyšetření??
A jak velké je pochybení personálu pokud by se zjistilo, že se pacientky nezeptali a nestvrdili podpisem, že těhotenství popírá?? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není prokázána souvislost CT ozáření o vývojových vad, které zmiňujete. Hodnotit možné pochybení zdravotnických pracovníků v souvislosti s lékařským ozářením nebudeme, nemáme dostatek ověřených informací.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)