Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 28.08.2020 13:31:40
Dobrý den, podstoupila jsem rtg pánve a bederní páteře, dynamické snímky a později jsem zjistila, že jsem tou dobou byla ve 4. týdnu těhotenství. Zjistila jsem si na pracovišti dávku ozáření a tam mi sdělili že byla celková dávka 441,55 microgreyů. Chci se zeptat, zda mohlo dojít k nějakému reálnému poškození a zda by mi měly na základě toho být udělány nějaké další testy na gynekologii? Moc vám děkuji za vaši ochotu a odpověď! :-)


(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Dávka, kterou jste obdržela z rtg pánve a bederní páteře ve 4. týdnu těhotenství nemohla způsobit poškození zárodku, není třeba provádět žádné testování na gynekologii, ani na genetice.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)