Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: RTG a CT v těhotenství 25.08.2020 13:15:36
Dobrý den,reaguji na podobnou situaci, která se teď vyskytla u mě. Byla jsem na Rtg kostrče a bederní části asi 5-6 snímků. O těhotenství ještě nevím, protože se jedná o rtg provedeny v 9.dnu od mozneho poceti. Myslíte si že by to mohlo mít nějaký vliv na vývoj plodu(zygoty)?Dekuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka na dělohu z těchto vyšetření dohromady ze všech snímků se pohybuje maximálně v jednotkách mGy. To je velmi hluboko pod teoretickým prahem, který by mohl ovlivnit vývoj plodu. Nemusíte tedy mít obavy.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)