Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Tehotenstvi a RTG 14.08.2020 10:48:30
Dobry den,chtela jsem se zeptat na dve otazky.V 24tt jsem navstivila zubare,ktery ma ordinaci spojenou s dalsim zubarem.Prave ten druhy zubar prave rentgenoval pacienta,kdyz jsem jiz stala v ordinaci.Ordinace je celkem rozlehla,stala jsem v dany okamzik zrejme za stenou,vzdalenost ca.3,5metru.Mohlo dojit behem te doby k poskozeni miminka?A druhy dotaz se tyka navstevy radiologickeho vysetreni,kam jsem mela jit na vysetreni prsu,ke kteremu nakonec nedoslo,nicmene cela chodba byla protkana vstupy na RTG a mamografy.V cekarne jsem byla asi 15minut,proto se chci zeptat,zda je mozne i pres dvere dostat davku zareni a tim poskodit plod.Dekuji za Vasi odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte se vůbec obávat - zmíněné rentgenování v zubní ordinaci, ani pobyt na radiologickém oddělení nemohou nijak ovlivnit vývoj Vašeho miminka ani jej jakkoli poškodit. Dávky, které lze za takových podmínek dostat, jsou zcela zanedbatelné a srovnatelné s ozářením z přírodního ozáření, kterému je člověk normálně vystaven. A hlavně jsou o mnoho řádů nižší dávky, které by teoreticky mohly těhotenství nějak ovlivnit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)