Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 12.07.2020 19:25:25
Ještě jenom mám doplňující otázku, zda-li nároky na veterinární rtg jsou stejné jako pro humánní. Jde mi o to, jestli nemůže ten rtg ve veterinární ordinaci vyzařovat více záření než humánní. Ten náš v ordinaci je už poměrně starý, ale pravidelně kontrolován.dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko poškození plodu nehrozí. Každý kdo využívá zdroj ionizujícího záření se musí řídit platnou legislativou, požadavky z hlediska ochrany radiačních pracovníků jsou stejné jak v humánní (lékařské ozáření), tak i ve veterinární medicíně.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)