Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 17.06.2020 06:43:42
Dobry den, pracuji u veterinare, kde delame v ochrannych vestach Rtg snimky. Je mozne ze jsem na zacatku tehotenstvi. Je nunto se snimkum i ve veste vyvarovat? Je rtg zareni uz od zacatku tehotenstvi cca 3 tydny skodlive pro plod?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro těhotné je dle legislativy limit 1 mSv efektivní dávky na plod za dobu celého těhotenství. Pokud nosíte při snímkování ochranou vestu, je zárodek, resp. plod dostatečně chráněn.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)