Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

PET/CT vyšetrenie v tehotenste 05.06.2020 22:46:57
Dobrý deň, našla som na Vašej stránke veľa otázok a odpovedí na RTG a CT v tehotenstve. Ja som ale bola na PET/CT vyšetrení. Konkrétne išlo o vyšetrenie celého trupu od lebečnej bázy po hornú tretinu stehien na kamere Biograph mCT. Trvalo asi 20 minút. Bola mi podaná fluorodeoxyglukoza s aktivitou 201,7MBq systémom Intego. HD CT trupu sa vykonalo s kontrastnou látkou 55ml Visipaque snimané v portovenoznej fáze. Predtým som ešte dostala v rámci perorálnej prípravy zriedenú kontrastnú látku.O tehotenstve som nevedela,deň pred vyšetrením mi test tehotenstvo nepotvrdil. V čase vyšetrenia som bola ale 6,max.8 dní po oplodnení, čiže necelé 3 týždne od poslednej menštruácie, kedy nebol ešte zárodok uhniezdený v maternici. Myslíte si prosím, že sa môže aj na toto vzťahovať pravidlo 'všetko alebo nič?'. Resp.aké veľké riziko môže pre dieťa toto vyšetrenie predstavovať? Ďakujem pekne za odpoveď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

V takto rané fázi těhotenství může toto pravidlo platit. Nicméně, riziko pro dítě vyšetření nepředstavuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)