Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 29.01.2020 20:59:56
Dobrý den, jsem ve 4. týdnu těhotenství a byla jsem na rentgenu chodidla a kotníku. Muže záření ohrozit plod? Při prvním těhotenství jsem byla na rentgenu hlavy v 6 týdnu těhotenství a dcera má vrozenou vývojovou vadu (kratší koncetinu- ty se vyvíjejí prave v tomto období. Je možné, ze to způsobilo RTG?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

diagnostická rtg vyšetření končetin a hlavy absolvovaná v těhotenství nemohou způsobit vrozené vývojové vady. Dávky při těchto vyšetření jsou velmi nízké, děloha je ozářena pouze z tzv. neužitečného záření, protože je mimo svazek záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)