Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 24.08.2019 17:03:18
Dobrý den,jak se da zjistit, zda jsem byla vystavena záření v hodnote 1mSV. Mám právo požádat o dozimetr při práci na sale traumatologie ? Dostanu se tam maxi.alne 3x za měsíc vždy se chráním vestou a při používání rtg záření se snažím odejít ze salu. Například na přípravnu nebo za dveře. Stejně ale nad dávkou nemám kontrolu. Díky za odpověď. Pripadne na mail prosím.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

tak jak popisujete svou práci je velmi nepravděpodobné, že by Vaše efektivní dávka překračovala 1 mSv ročně.
Předpokládám, že jste radiační pracovník kategorie B. Ti nemusí být vybaveni osobními dozimetry, protože jejich monitorování může být zajištěno například přepočtem z monitorování pracoviště.
Požádejte Vaši dohlížející osobu, aby na základě popisu charakteru Vaší práce, četnosti ozáření, místě, kde se během expozice vyskytujete, a použitých ochranných pomůcek vypočítala z měření neužitečného záření, které má k danému rentgenovému zařízení k dispozici, Vaši roční efektivní dávku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)