Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 31.12.2018 14:12:30
Dobrý den, jsem ve 27.tydnu těhotenství a dnes byla má dvouletá dcerka na rentgenu zápěstí. Nejdříve šla do kabinky s manželem a potom šli do místnosti, kde je rentgen. Já jsem čekala na chodbě, ale chtěla jsem na ně ještě nakouknout, zda jsou v kabince. Jak jsem otevřela dveře, tak jsem zjistila, že jsou již u rentgenu - vzdáleného ode mě asi 3metry. Hned jsem dveře zavřela. Bohužel mě nenapadlo, že nezavřou za sebou dveře od průchozí kabinky. Nevím ,zda v daný okamžik probihalo snímání, manžel byl ke mně zády a otevření dveří nezaznamenal... Mohla jsem nějak ohrozit plod? Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Tereza S.)
Dobrý den,

Ve Vámi popisované situaci nemohlo dojít k ohrožení plodu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)