Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 21.11.2018 12:54:28
Dobry den. V piatok som mala autonehodu, ked dodavka narazila do mojho auta pre nepozornost vodica pri soferovani.Bolo mi robene vysetrenie ct, rtg, sono a magneticka vsetkych casti ako je panva, crbtica, hlava a brucha. Vcera na kontrole bolo zistene, ze som tehotna v 4 tyzdni, takze v priebehu nehody som bola v 3-4 tt. Je to pre nas velmi tazke rozhodnutie ako postupovat. Prosim vas ake hrozi riziko pre plod pri tychto vsetkych oziareniach? Dakujem za kazdu odpoved. Vsetko dobre zelam
(Vložil(a): Michaela K.)
Dobrý den,

doporučujeme požádat o odhad dávky, a tedy rizika pracoviště, které ozáření provádělo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)