Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 02.05.2018 21:33:30
Dobrý den, v předchozích dotazech se převážně řeší vliv záření na plod. Mě by však zajímalo, zda může mít nějaký dopad CT vyšetření ještě před těhotenstvím. Absolvovala jsem CT břišní dutiny a zároveň páteře, tedy osvícení 2x v jrdnu chvíli, také jsm secdocetla, že na břišní dutinu je největší dávka záření. Přemýšlíme nad miminkem a obávám se, zda nemohla být nějak poškozena vajíčka, zda toto CT vyšetření nemůže mít dopad i v případě, kdy ještě k oplodnění nedošlo. Predem děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky z diagnostických rentgenových vyšetření nejsou tak vysoké, aby poškodily vajíčka.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)