Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 22.01.2018 17:38:16
Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Som v 8tt tehotenstva a dnes som musela podstupit sono krcnich uzlin.Chcem sa opytat ci je nejake riziko poskodenia plodu z okolitych ordinacii CT a RTG?Na chodbe boli upozornenia na ziarenie preto ma zaujima ci je mozne poskodenie ked som stala pred ordinaciou?dekuji
(Vložil(a): Daniela)
Dobrý den,

neužitečné záření z okolních ordinací CT a RTG je zcela zanedbatelné, troufám si říci, že "nulové". Nemůže být ohrožen zárodek, resp. plod.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)