Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 09.08.2017 15:57:34
Dobry den, prosim Vas je moznost oziarenia i v priestoroch onkologie?Pravidelne doprevadzam choru mamu na onkologiu na chemoterapiu, kde v tych istych priestoroch je aj ozarovanie a brachyterpia.Niekedy tam cakame aj hodiny, je tu nejaka sanca rizika pre tehotnu?Niektori pacienti su dost nedisciplinovani, vedla mamy si raz vonku sadla pani, ktora tam bola s vnutornym ziaricom v tele, a len tak sa tam pohybovala medzi ludmi. Mohlo by toto ublizit tehotnej zene?
Dakujem za odpoved
(Vložil(a): zuzana)
Dobrý den, prostory onkologie jsou vždy v rámci povolení k používání a provozu pracoviště proměřeny. Jsou to prostory, kde doprovod není ohrožen. Situaci, kdy naaplikovaní pacienti nedodržují pokyny a jsou, jak píšete nedisciplinovaní musíte řešit na pracovišti. Nejsme schopni bez přesnějších informací o pracovišti vám jednoznačně sdělit více informací týkajících se rizika pro těhotnou.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)