Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 30.07.2017 13:31:11
Dobrý den, jsem 24tt a chtěla jsem se zeptat jaký je riziko pro plod když by mi dělali vyšetření pro vyloučení PE. Byla jsem jen na kardiu a nevím jestli je to dostačující vyšetření. Z krve mám vyšší Ddimery, ale to prý v těhotenství normální, já se ale stejně bojím a ráda bych aby mě vyšetřili. Jaký by to mělo dopad na plod? Děkuji za odpověď Hazuková
(Vložil(a): Anna Hazuková)
Dobrý den, z vašeho dotazu není jasné, jaké vyšetření bylo k vyloučení PE potřebné. Zda RTG, CT (a kolik zobracení) nebo scintigrafie plic? Indikaci k vyšetření ve vztahu k velikosti obdržené dávky by měl zhodnotit lékař spolu s radiologický fyzikem, který bude znát parametry vyšetření a může tak dávku přesněji odhadnout.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)