Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg zubu v těhotenství 02.11.2016 13:21:13
Dobrý den, mám dotaz ohledně rentgenování zubu v těhotenství. Jsem v 19tt a jelikož jsem měla šílené bolesti od zubu, musela mi lékařka udělat RTG aby našla příčinu. Dala mi olověnou vestu přes břicho a ujišťovala mě, že mimi nic nehrozí. Přesto mám teď strach jestli záření nemůže v těle nějak kolovat...Nevím jaký přístroj přesně použila ale snímek se jí pak ukázal v počítači. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Iva B.)
Dobrý den,

Vaše ozáření bylo zdůvodněno, měla jste zástěru, byla jste tedy s miminkem chráněna. Rtg záření v těle nijak nekoluje, nemusíte se bát ani o sebe, ani o miminko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)