Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Radon a těhotenství 13.09.2016 08:33:39
Dobrý den, manžel se léčí na Běchtěrevovu chorobu, každý rok jezdí na 1 měsíc do lázní Jáchymov, kde ho léčí radonovými koupelemi. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho po lázeňské léčbě mu zůstane radon v těle a za jak dlouho je v tomto případě vhodné uvažovat o početí dítěte? Děkuji.
(Vložil(a): Lucie Mašková)
Dobrý den,

radonové koupele nejsou z tohoto pohledu nebezpečné. Radonem léčená osoba "není radioaktivní". Není tedy třeba plánované početí z důvodu pobytu v Jáchymově odkládat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)