Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 05.06.2016 18:16:04
Dobry den, rada by som vas poprosila o nejaku informaciu k mojmu pripadu. V usa som presla bohuzial osobnym skenerom na letisku v 20tt, bude to mat nejake nasledky, kolko ziarenia preslo mojim telom? Dakujem za odpoved
(Vložil(a): Monika Droacinova)
Dobrý den,

skenery na českých letištích, kterými procházejí cestující nepoužívají k detekci RTG záření. Pokud některá letiště používají RTG záření musí být označeny znakem radiačního nebezpečí a měla by být těhotným nabídnuta alternativa bezpečnostní kontroly, např. osobní prohlídka. Pokud jste opravdu RTG skenerem na některém zahraničním letišti prošla, bude odhad dávky na plod nízký. Většina takových skenerů znamená pouze hodnotu několika mikroSv na sken.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)