Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen v těhotenství 24.05.2016 22:49:30
Dobrý den, moc Vás prosím o odpověď, dne 23.4. jsem dostala menstruaci, dne 11.5. jsem byla na rentgenech (18. den cyklu) 1 x krční páteře, 2 x hrudníku. Rentgeny proběhly bez jakékoliv ochrany. Obávám se, zda nemohlo rentgeny dojit k poškození plodu? Dle menstruace bych nyní měla být v 5. týdnu těhotenství, konkrétní stáří těhotenství 4 + 3. Mohlo dojít k poškození plodu?

Budu Vám moc vděčná za odpověď.

Děkuji.

(Vložil(a): Zuzana Ladová)
Dobrý den,

rentgen krční páteře a 2 rtg hrudníku nemohou v této fázi gravidity vyvíjející se zárodek poškodit. Dávka v děloze z těchto vyšetření je velmi nízká.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)