Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 29.04.2016 11:46:10
Dobrý den, chtěla bych Vás moc požádat o zodpovězení 2 dotazů. Jsem v 10 tt. 1. Pracuji v nemocnici a denně procházím skrz oddělení a velkou čekárnu pacientů na RTG, kde čekají než si je lékař pozve do boxu (předpokládám že RTG je za boxem). Je možné nějaké ohrožení plodu z IZ při každodenním průchodu takovýmto oddělením?
2. Tento dotaz se již netýká RTG, ale nevím kdo by mi na něj mohl odpovědět - podařilo se mi projít skrz místnost, kde byla právě zapnuta UV zářivka k dezinfekci (UVC záření) - pouze jsem prošla a nějak jsem se v místnosti nezdržovala, samozřejmě že mě hned po projití napadlo zda nemohlo toto záření proniknout k miminku a nějak mu ublížit?
Předem Vám děkuji za odpovědi
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, Ad 1)
průchod RTG oddělením nemůže způsobit ohrožení plodu. IZ je v těchto prostorách zcela zanedbatelné až nulové.
Ad 2)
Tato problematika nespadá do kompetence SÚJB. Ale dle mého názoru, krátký kontakt s UV zářením, též nemůže miminku ublížit.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)